Το τμήμα Α3 του 7ου Γυμνασίου Καβάλας παίρνει συνέντευξη από τον διάσημο Έλληνα Γεωφυσικό κ. Παπαζάχο Κωνσταντίνο

Την Παρασκευή 16 Απριλίου 2021, οι μαθητές του τμήματος Α3 του 7ου Γυμνασίου Καβάλας, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Τούμπα Σουλάνα και με τη συμμετοχή του διευθυντή του σχολείου μας κ. Κιλικιάν Παναγιώτη, είχαν τη μεγάλη χαρά να συνομιλήσουν με τον διάσημο Έλληνα Γεωφυσικό κ. Παπαζάχο Κωνσταντίνο και να του πάρουν συνέντευξη σχετικά με τις σεισμικές δονήσεις που συνέβησαν το τελευταίο διάστημα. Ο κύριος Παπαζάχος αποδέχτηκε την πρόσκληση που του έκανε ομάδα μαθητών και ετοίμασε μια παρουσίαση για να λύσει τις απορίες τους, εξηγώντας τι γίνεται στον Ελλαδικό χώρο, ο οποίος αποτελεί σεισμογενή περιοχή. Τον ευχαριστούμε θερμά!

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές που οργάνωσαν τη συνέντευξη και ήταν πολύ
καλοί ακροατές και συμμέτοχοι στη συζήτηση.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τη συνέντευξη στο παρακάτω βίντεο: