Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2022

Γιορτάστηκε και φέτος η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου στον προαύλιο χώρο του σχολείου με μια σεμνή τελετή. Οι μαθητές διάβασαν κείμενα, πεζά και ποιήματα, έγινε απονομή βραβείων και αριστείων στους μαθητές που διακρίθηκαν την προηγούμενη σχολική χρονιά, ορίστηκαν σημαιοφόρος και παραστάτες για την παρέλαση και η γιορτή έκλεισε με τον Εθνικό Ύμνο που τραγουδήθηκε από όλους τους μαθητές του σχολείου μας.

Οι εκδηλώσεις συνεχίστηκαν στο κέντρο της Καβάλας, όπου το σχολείο συμμετείχε  με ομάδα μαθητών στην κατάθεση στεφάνων και σε παραδοσιακούς χορούς.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους και στους καθηγητές Σταυράκη Σ. Γερμανικών και Παπαγεωργίου Ι. Φυσικής Αγωγής, για την άριστη διοργάνωση.