Γιορτή 25ης Μαρτίου 2023

Γιορτάστηκε και φέτος η επέτειος της 25ης Μαρτίου στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου μας.  Οι μαθητές και μαθήτριες που πήραν μέρος στη γιορτή, έκαναν σύντομες αναφορές στα πιο σημαντικά γεγονότα της Ελληνικής Επανάστασης, και τραγούδησαν σχετικά τραγούδια. Στη συνέχεια η ομάδα παραδοσιακών χορών του σχολείου μετέβηκε στο κέντρο της Καβάλας όπου μαζί με άλλα σχολεία της πόλης συμμετείχε σε χορευτική εκδήλωση για την επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης.

Την επιμέλεια και οργάνωση της γιορτής είχε ο καθηγητής κ. Προέδρου Χρήστος ενώ την χορωδία επιμελήθηκε η κ. Καραβίτη Μπέσυ και τους παραδοσιακούς χορούς ο κ. Παπαγεωργίου Γιάννης. Συγχαρητήρια σε όλους όσοι συμμετείχαν στις επετειακές εκδηλώσεις.

Δείτε παρακάτω φωτογραφίες και βίντεο από την εκδήλωση: