Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2023

Το σχολείο μας τίμησε και φέτος όπως κάθε χρόνο την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου παρακολούθησαν την εκδήλωση που περιελάμβανε ιστορικά βίντεο, κείμενα, τραγούδια καθώς και παραδοσιακούς χορούς. Στο τέλος της εκδήλωσης έγινε η παράδοση της σημαίας σε σημαιοφόρο και παραστάτες καθως και η απονομή βραβείων και αριστείων στους μαθητές που διακρίθηκαν με τη βαθμολογία τους στο σχ. έτος 2022-23. Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχαν η κ. Τούμπα Σ. και Χατζηβαρύτη Δ. ενώ τη μουσική συνοδεία και τα τραγούδια επιμελήθηκε η κ. Καραβίτη Β. και τους παραδοσιακούς χορούς ο κ. Παπαγεωργίου Ι. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν σε αυτή την άρτια οργανωμένη γιορτή.

Δείτε παρακάτω στιγμιότυπα από τη γιορτή…