Συμμετοχή του σχολείου στους Σχολικούς Αγώνες 6Χ6

Στις 25/5/22 οι μαθητές και οι μαθήτριες που απαρτίζουν τις ομάδες ποδοσφαίρου του σχολείου συμμετείχαν με δύο ομάδες αγοριών και κοριτσιών, στους σχολικούς αγώνες ποδοσφαίρου 6χ6 χωρίς κατάταξη, που διοργάνωσε η Δ.Δ.Ε Καβάλας. Τα παιδιά μας τα πήγαν πολύ καλά. Κέρδισαν τους τρεις από τους τέσσερις αγώνες στους οποίους έπαιξαν. Η ομάδα των αγοριών νίκησε και τις δύο ομάδες που αντιμετώπισε, το 5ο Γυμνάσιο Καβάλας και το Μουσικό Γυμνάσιο Καβάλας με 3-1 και 5-1 αντιστοιχα ενώ τα κορίτσια κέρδισαν το Γυμνάσιο Κρηνίδων με 1-0 και ηττήθηκαν από το Μουσικό Γυμνάσιο Καβάλας με 2-1.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την απόδοση, την αγωνιστικότητα και την συμμετοχή τους και στον προπονητή τους και καθηγητή Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Παπαγεωργίου Γιάννη.