Διάκριση μαθήτριας του σχολείου μας σε Πανελλήνιους αγώνες Ταεκβοντό

Η σχολική κοινότητα του 7ου Γυμνασίου Καβάλας δίνει θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια Λαζάρου Σοφία της Α’ Τάξης η οποία απέσπασε χρυσό μετάλλιο  στην κατηγορία Κορασίδων 2010-11, +59kg στο ΚΥΠΕΛΛΟ Ανδρών – Γυναικών – Εφήβων – Νεανίδων – Παίδων – Κορασίδων Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης πανελλήνιας συμμετοχής έτους 2024 που διεξήχθη στην Αλεξανδρούπολη το Σάββατο 23 Μαρτίου και την Κυριακή 24 Μαρτίου 2024 στο Κλειστό Γυμναστήριο Αλεξανδρούπολης «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».

Η αθλήτρια κατάφερε να ξεχωρίσει ανάμεσα σε 570 αθλητές από 75 χώρες.Το 7ο Γυμνάσιο βρίσκεται πάντα δίπλα στα παιδιά και αγκαλιάζει τις προσπάθειες που αναδυκνείουν τις δυνατότητες και τα ιδιάιτερα ταλέντα τους. Η αθλήτρια και μαθήτρια μας με την εξαιρετική αυτή επίδοση αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για το αγωνιστικό πνέυμα, την ευγενή άμιλλα που επέδειξε αλλά και ανθρώπου που παλεύει και κατακτά τους υψηλούς στόχους που θέτει.

Της ευχόμαστε ολόψυχα να έχει στο μέλλον και άλλες τέτοιες επιτυχίες!Η σχολική κοινότητα του 7ου Γυμνασίου